Pokazy astronomiczne w Stuposianach

Pokazy astronomiczne w Stuposianach 15. maja 2014, godz. 20:00 – 22:00, Stuposiany

Serdecznie zapraszamy mieszkańców i gości odwiedzających Bieszczady na otwarte pokazy astronomiczne do Centrum Informacyjnego Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady” w Stuposianach (budynek Schroniska PTSM, adres: Stuposiany 9). Najbliższe pokazy odbędą się 15 maja (czwartek) 2014 r. w godzinach 20:00 – 22:00. Pokazy prowadzone są przez astronoma i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do obserwacji nocnego nieba. Podczas imprezy będą mieli Państwo okazję obserwować najciekawsze widoczne tego dnia obiekty i zjawiska na niebie. W przypadku braku odpowiednich warunków atmosferycznych (zachmurzone niebo) przygotowaliśmy dla Państwa szereg prezentacji i pokazów w sali Centrum Informacyjnego Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady” (budynek schroniska).

Udział w pokazach jest bezpłatny. Ze względu na wieczorową porę pokazów oraz ich plenerowy charakter należy pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży. Przydatne będą także latarki z czerwonym światłem.

ZASADY UDZIAŁU: Z powodu ograniczonej liczby osób jakie mogą brać udział w pokazach (max 30 osób) wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w pokazach. Zgłoszeń dokonywać należy drogą e-mailową na adres: astro@lutowiska.pl podając w e-mailu datę pokazów oraz imię i nazwisko uczestnika. Z racji małej ilości dostępnych miejsc oferta przeznaczona jest dla osób indywidualnych, nie grup zorganizowanych.